انواع اتصالات سقف کاذب پی وی سی و کاربردهای آن

اتصالات سقف کاذب پی وی سی ادوات و قطعاتی هستند که وظیفه نگه داشتن و اتصال سقف کاذب و زیرسازی به دیوار و سقف اصلی را بر عهده دارند. این قطعات متنوع اند و بسته به نوع سقف کاذب و نحوه اجرای آن همگی یا بخشی از آنها مورد نیاز هستند. در ادامه همراه اسپرلوس باشید.

اتصالات سقف کاذب پی وی سی
اتصالات سقف کاذب پی وی سی

اتصالات سقف کاذب کناف

تنوع اتصالات سقف کاذب پی وی سی زیاد است و شناخت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که هر قطعه را با هدف خاصی به کار می‌ برند. شناخت قطعات و آشنایی با کاربرد آنها منجر به انتخاب صحیح و استفاده درست و به موقع از این اتصالات می‌ گردد. از جمله این قطعات موارد زیر را می‌ توان اشاره کرد:

 1. اتصال براکت: اتصال براکت در مواقعی که فاصله سقف اصلی و سقف کاذب کم است، کارایی دارد. انواع براکت در حالت کلی در دو نوع سازه CD60 و سازهF۴۷ تقسیم می‌ شوند.
 2. اتصال دبلیو: این قطعه که دارای مقطع W شکل می‌ باشد، به منظور اتصالات طولی و اتصال سازه‌های باربر و پانل خور استفاده می‌ شود.
 3. اتصال فنر دوبل: از این قطعه در نگه داشتن و تنظیم ارتفاع در سقف‌ های مشبک استفاده می گردد.
 4. اتصال سیم مفتول آویز: این قطعه در زیرسازی سقف های مشبک کارایی دارد و مدل های مختلفی را شامل می شود و یک نمونه از آن را در تصویر می‌ بینید.

اتصالات سقف کاذب پی وی سی
اتصالات سقف کاذب پی وی سی
 1. انواع پیچ اتصال: پیچ‌های اتصال متنوع هستند و در اتصالات پنل به سازه ازپیچ‌های (TN-TB)، در اتصالات سازه به سازه از پیچ‌های (LN-LB) و در اتصالات سازه به ساختار خشک از پیچ‌ های (FN) استفاده می‌گردد.
 2. انواع میخ اتصال
 3. مصالح درزگیری: این نوع از مصالح متریال‌ های مختلفی را در بر می‌ گیرند، از جمله: ماستیک سازه، نوار درزگیری، چسب، بتونه درزگیری و موارد مشابه
 4. مصالح جانبی: خمیر درزبند و پرایمر دو نمونه رایج از مصالح جانبی هستند.
 5. مهار چکشی: از این قطعه با هدف آویز به سقف های بتنی استفاده می شود.
 6. مهار ویژه: این قطعه در دو نوع مهار صلیبی و جمع شونده موجود است و با هدف اتصال به سقف اصلی کارایی دارد.
 7. پیچ و رولپلاک: از پیچ و رولپلاک به منظور اتصال سقف کاذب به  سقف اصلی استفاده می‌شود.
 8. قطعه اتصال طولی: با هدف اتصال سازه‌های باربر پایه‌های اصلی از این قطعات استفاده می‌شود.

همانطور که اشاره شد، از هر کدام با اهداف معین استفاده می‌ شود. در نتیجه، وجود هر کدام ضروری است و این قطعات به عنوان مکمل یکدیگر در نگه داشتن سقفف‌ های کاذب نقش مهمی ایفا می‌کنند. با توجه به اینکه هر کدام از موارد گفته شده از چندین زیر مجموعه برخوردار می‌ باشند، انتخاب صحیح قطعات تا حدودی به مهارت و تخصص نیاز دارد.

بیشتر بخوانید:

مزایای استفاده از ادوات سقف کاذب پی وی سی

همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، از اتصالات سقف کاذب پی وی سی با اهداف متصل کردن سقف‌های کاذب، وصل کردن آنها به دیوار و تنظیم ارتفاع آنها استفاده می‌ گردد. بنابراین، از جمله مزایای به کار بردن این اتصالات تسریع در اجرای سقف و سازه مورد نظر است. همچنین زیرسازی‌ها را به شکلی استاندارد و ایمن می‌ توان اجرا کرد. از طرفی، کیفیت سازه‌ ها افزایش پیدا می‌ کند. همچنین، دسترسی به زیرسازی‌ ها راحت تر خواهد بود. مسئله دیگر به قیمت مناسب این اتصالات مربوط است. به طوری که حتی مرغوب‌ ترین نوع آنها را با مناسب‌ ترین قیمت‌ ها می‌توان خریداری کرد.

اتصالات سقف کاذب پی وی سی
اتصالات سقف کاذب پی وی سی

اتصالات سقف کاذب

قیمت اتصالات سقف کاذب پی وی سی بر اساس نوع اتصالات و سطح تکنولوژی به کار رفته در آنها و نیز با توجه به میزان مرغوبیت کالا و هزینه‌ های تولید آن  مشخص می‌ شود. اتصالات سقف به عنوان ادواتی ریز و کاربردی، از آنجایی که اغلب تولیدات داخل هستند، همواره با قیمت‌های مناسب عرضه می‌ شوند.

جهت خرید اتصالات با قیمت‌ های استثنایی، مرکز خرید خود را باید به درستی انتخاب کنید. با خرید هرگونه اتصالات سقف کاذب پی وی سی از طریق مراکز اصلی و از جمله همین مرکز شانس خرید آنها را با بهترین قیمت‌های روز خواهید داشت.

به این مطلب امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *