جهت سفارش و خرید با ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۰۶۵۲۵۷۵

مشخصات و قیمت سازه طلایی سقف کاذب

قیمت سازه طلایی سقف کاذب چند است؟ برای دانستن جواب این سوال، بیایید ابتدا بدانیم که سقف کاذب چیست؟ امروزه سقف های کاذب را در بسیاری از خانه ها، مغازه ها،ساختمان های تجاری و اداری می بینیم. این سقف ها با هدف زیبا سازی محیط تولید و نصب می شوند. استفاده مناسب از سقف کاذب می تواند علاوه بر زیبای محیط، سبب کاهش قیمت تمام شده منزل های در حال ساخت شود.

سقف کاذب در حقیقت یک سقف دوم است که در زیر سقف اصلی قرار می گیرد. در معماری مدرن و فانتزی، به سبب اهمیت بالای زیبایی بصری محیط، استفاده از سقف کاذب به کرات صورت گرفته است. از سقف کاذب به منظور پوشاندن سیم ها و تاسیسات نیز استفاده می شود. نحوه نصب آن به این صورت است که توسط زیر سازی به سقف بالا و دیوار ها متصل می شود. زیر سازی در اجرای سقف کاذب باید حتما جوری باشد که سقف محکم در جای خود قرار گیرد. این امر از شکم کردن سقف کاذب در آینده جلوگیری می کند.

سازه طلایی سقف کاذب چیست؟

سازه طلایی یک نوع سقف کاذب است که از آن در ساختمان های اشرافی و تجاری استفاده می شود. در این نوع سقف کاذب از تایل هایی به رنگ طلای در دور پنل های سقف استفاده شده است. این رنگ های طلایی و آینه مانند با بازتاب نور جلوه زیبایی به پنل های نصب شده روی سقف می دهد. در سالن هایی که برای تشریفات در نظر گرفته می شوند و سالن های سینما و تئاتر نیز از سازه طلایی سقف کاذب استفاده می شود.

قیمت سازه طلایی سقف کاذب به نوع پنل به کار رفته در آن بستگی دارد. مثلا پنل کناف اگر به صورت سازه طلایی اجرا شود دارای قیمتی متفاوت از پنل آرمسترانگ است. معمولا برای این که استفاده از نوار ها و آینه های طلایی جلوه زیبا تری ایجاد کند، از پنل های سفید رنگ در این سازه، استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: دیوار پوش هات استمپ

انواع سازه طلایی سقف کاذب در ایران

سازه های طلایی پر مصرف در بازار ایران به طور کلی از نظر کاربری و شکل ظاهری، به 4 دسته تقسیم می شوند.

سازه طلایی ساده

در این مدل از سازه طلایی، تایل های ساده و مستقیم بین پنل ها قرار می گیرند و با بازتاب نور سبب ایجاد جلوه قشنگ بر روی سقف می گردند. معمولا نور پردازی ها نیز در این سقف به رنگ طلایی و زرد است.

سازه طلایی با طرح های کوچک و ساده

برخی دیگر از انواع سازه های طلایی سقف کاذب، با تایل های فانتزی تر، شکل ها و طرح های باکس مانند کوچک همراه هستند. در زیر باکس ها نور مخفی قرار می گیرد و همچنان تم طلایی برای کل سقف حفظ می گردد.

قیمت سازه طلایی سقف کاذب با طرح های ساده معمولا زیاد بیشتر از اجرای سازه طلایی ساده نیست. استفاده از طرح های کوچک، حالت کلاسیک سقف را حفظ می کند و از شلوغ شدن فضا جلوگیری به عمل می آورد.

سازه طلایی سقف کاذب با تراکم رنگ بالا

درسازه طلایی سقف کاذب با تراکم بالا، برای تاثیر بیشتر و افزایش جلب توجه، در تایل ها نه تنها فقط از رنگ های زرد و طلایی، بلکه از رنگ هایی همچون سفید و مشکی نیز استفاده می شود.رنگ های بیشتر پیچیدگی طرح را افزایش می دهند.

سازه طلایی سقف کاذب پیچیده

سازه طلایی پیچیده، سازه ای است که برای ساخت آن از تایل های رنگی استفاده شود. این سقف کاذب دارای طرح ها و اشکال مختلف و بزرگ است. نور مخفی ها در دو یا 3 رنگ موجود هستند. زیبایی این سازه از سایر موارد چشمگیر تر است.

سخن آخر

سقف کاذب به صورت سازه طلایی یکی از زیبا ترین و شکیل ترین انواع سقف کاذب مدرن است. این سازه در ساختمان های مدرن به کرات مورد استفاده قرار گرفته است.

قیمت سازه طلایی سقف کاذب به ساده یا پیچیده بودن طرح آن بستگی دارد. نوع تایل ها نیز بر روی قیمت تمام شده تاثیر دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *